GÜZEL-DER

Güzelder’den İyiliğe Çağırı İnsani Yardım Derneği’ne Ziyaret

Yemen/Aden Merkezli Basamat (iz bırakanlar) Vakfı ve Güzel Eser İnsani Yardım Derneği’ni Türkiye şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Züheyr Ahmet Yurt dışındaki kurumlar ile ortaklığı genişletme planı çerçevesinde İyiliğe Çağırı İnsani Yardım Derneği’ni ziyaret etti.

İyiliğe Çağırı İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Emrah Keydal, derneğin faaliyet alanı ve faaliyet bölgeleri hakkında genel bilgi verip derneğin çalışmalarını anlattıktan sonra Yemen’in genel durumu hakkında sorular sordu.

Güzel Eser İnsani Yardım Derneği Başkanı Sn. Züheyr Ahmet, Sn. Keydal’a Yemen’de yaşanan insanlık dramı hakkında bilgiler verdi.

30 milyon nüfusu olan ülkenin 22 milyonu maalesef insani yardıma muhtaç. Bunun 14 milyonu sadece gelen yardımlarla günlük ihtiyaçlarını gideriyor. Yedi yıl süren savaş ülkeyi yaşanmaz hale getirdi. 1200.000’den fazla yetimin olduğunu ve çoğunun sponsora ihtiyacı olduğunu vurguladı. Yaşanan savaştan dolayı 4 milyon insanın yurtsuz kaldığını ve çadır kamplarında göçmen hayatı yaşamaya mecbur bırakıldığını söyledi. Son yedi yılda 3600’den fazla okulun da yerle bir edildiğini söyledi. Sn. Züheyr, Yemen halkının yaşadığı tüm bu sıkıntılara rağmen Allah’a şükrettiklerini ve Allah’ın kendilerini yalnız bırakmayacağından emin olduklarını söyledi. Kardeş ülke Türkiye’den mazlum Yemen’e sürekli yardımların geldiğini ve İyiliğe Çağırı İnsani Yardım Derneği ile birlikte yapılacak İş birliği mutabakatıyla insani yardım çalışmalarının daha da gelişeceğini ve bu anlaşmanın ciddi anlamda Yemenli kardeşlerinin hizmetine katkı sağlayacağını ifade etti.

İyiliğe Çağırı İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Keydal Beyefendiye misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.