GÜZEL-DER

İyilikte Yarışanlar Derneği ile İş Birliği Mutabakatı

Yemen/Aden Merkezli Basamat (iz bırakanlar) Vakfı ve Güzel Eser İnsani Yardım Derneği’ni Türkiye şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Züheyr Ahmet, yurt dışındaki kurumlar ile ortaklığı genişletme planı çerçevesinde İyilikte Yarışanlar Derneği ile iş birliği mutabakatı imzaladı.

İyilikte Yarışanlar Derneği Başkanı Sn. Fatih Taşkıran, derneğin faaliyeti hakkında genel bilgilendirme yaptı ve Yemen’i yakından takip ettiklerini, Yemen’e büyük ilgi duyduklarını söyledi. Sn. Taşkıran Yemen’in tek tek bölgeleri hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra Yemenli kardeşlerini yalnız bırakmayacaklarını ve ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışacaklarını söyledi.

Güzel Eser İnsani Yardım Derneği Başkanı Sn. Züheyr Ahmet, Yemen’de yaşanan insanlık dramını anlattı.

30 milyon nüfusu olan ülkenin 22 milyonu maalesef insani yardıma muhtaç. Bunun 14 milyonu sadece gelen yardımlarla günlük ihtiyaçlarını gideriyor. Yedi yıl süren savaş ülkeyi yaşanmaz hale getirdi. 1200.000’den fazla yetimin olduğunu ve çoğunun sponsora ihtiyacı olduğunu vurguladı. Yaşanan savaştan dolayı 4 milyon insanın yurtsuz kaldığını ve çadır kamplarında göçmen hayatı yaşamaya mecbur bırakıldığını söyledi. Son yedi yılda 3600’den fazla okulun da yerle bir edildiğini söyledi. Sn. Züheyr, Yemen halkının yaşadığı tüm bu sıkıntılara rağmen Allah’a şükrettiklerini ve Allah’ın kendilerini yalnız bırakmayacağından emin olduklarını söyledi. Kardeş ülke Türkiye’den mazlum Yemen’e sürekli yardımların geldiğini ve İyilikte Yarışanlar Derneği ile birlikte yapılacak İş birliği mutabakatıyla insani yardım çalışmalarının daha da gelişeceğini ve bu anlaşmanın ciddi anlamda Yemenli kardeşlerinin hizmetine katkı sağlayacağını ifade etti.

İyilikte Yarışanlar Derneği yöneticileri Sn. Fatih Taşkıran ve yardımcısı Musab Dönertaş beyefendilere misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.